Reklama

Niedziela plus

Ełk

Nominacja

W sobotę 29 października o godz. 11 w katedrze św. Wojciecha Biskupa i Męczennika odbędzie się uroczystość święceń biskupich biskupa nominata Dariusza Zalewskiego.

Ksiądz Dariusz Zalewski (na zdjęciu), dotychczasowy proboszcz parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku i dyrektor Wydziału Zakonnego Kurii Diecezjalnej w Ełku, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji ełckiej 24 września.

Urodził się 29 stycznia 1974 r. w Augustowie. W 1989 r. rozpoczął edukację w Technikum Budowlano-Elektrycznym w rodzinnym mieście, którą ukończył świadectwem dojrzałości w 1994 r. W latach 1994 – 2000 odbywał formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 2000 r. w katedrze ełckiej św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. W latach 2000-01 był wikariuszem parafii św. Mikołaja w Mikołajkach. W 2010 r. ukończył studia specjalistyczne w dziedzinie patrystyki w Instytucie Patrystycznym „Augustinianum” w Rzymie i uzyskał stopień doktora w tym zakresie. Podczas pobytu w Rzymie pomagał duszpastersko w parafii św. Agnieszki w Modenie i pracował w duszpasterstwie chorych jako kapelan w poliklinice „Umberto I”. W latach 2008-10 był notariuszem ełckiej kurii diecezjalnej oraz rzecznikiem diecezji. Prowadził też wykłady z patrystyki i zajęcia z łaciny w tamtejszym seminarium duchownym. W latach 2010-12 był wicekanclerzem kurii, pracował w duszpasterstwie akademickim i pełnił funkcję prefekta roku propedeutycznego seminarium diecezji ełckiej. Do 2019 r. był ojcem duchownym ełckiego WSD.

Na podstawie: KEP

2022-10-11 12:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia bp. Dariuszowi Zalewskiemu z okazji sakry biskupiej

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

bp Dariusz Zalewski

Episkopat News

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Niech codzienna pasterska troska nie cofa się przed codzienną ofiarą, którą najpełniej wyraża amoris officium. Jeżeli bowiem biskup przewodzi Ludowi Bożemu, musi on jako pierwszy kochać, służyć i umierać – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach do bp. Dariusza Zalewskiego z okazji sakry biskupiej.

Publikujemy pełny tekst życzeń:

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Jasełka z historią Mydlnik w tle

2023-01-31 00:20

Beata Wyżga

W wystawienie jasełek zaangażowało się wiele osób

W wystawienie jasełek zaangażowało się wiele osób

    Oazowa młodzież z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mydlnikach wystawiła w niedzielę 22 stycznia w Klubie Kultury Mydlniki „Mydlnickie Jasełka”, które poprzedziło kolędowanie po mydlnickich domach w dniach 7-8 stycznia 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję