Reklama

Niedziela plus

Białystok

Najważniejsza wartość

Kilkaset osób, głównie rodziny z dziećmi, przeszło ulicami miasta, by promować małżeństwo i rodzicielstwo.

Marsz dla Życia odbył się w tym roku w nieco innej formule. Choć przeszedł ulicami Białegostoku po raz jedenasty, to po raz pierwszy miał charakter regionalny. Ideą marszu było okazanie poparcia dla ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz wartości rodzinnych. Po Eucharystii w intencji rodzin uczestnicy, m.in. marszałek Artur Kosicki, przeszli przez centrum miasta: Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową aż do bazyliki mniejszej św. Rocha.

To okazja do publicznego i radosnego wyznawania swojej wiary i przywiązania do wartości rodzinnych. – To marsz, który ma dawać nadzieję tym, którzy ją tracą – podkreślił ks. Adam Anuszkiewicz z parafii Ducha Świętego. Jak zaznaczył marszałek Kosicki, to niezwykle ważna i potrzebna inicjatywa, która jednoczy osoby o podobnych poglądach. – Życie ludzkie jest najwyższą wartością, którą trzeba uszanować – powiedział. Mówił też o wartościach rodzinnych jako tych, które stanowią podstawę naszego społeczeństwa.

W marszu wzięło udział wielu mieszkańców regionu, w tym rodziny z dziećmi. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki w Supraślu, w celu sfinansowania wymiany stolarki okiennej przed zimą.

Serwis informacyjny na stronach XI i XII przygotowała Iga Cierniak

2022-10-11 12:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dotknięcie Ducha Świętego

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

25‑lecie

marsz dla życia i rodziny

wizyta papieska

Karolina Krasowska

W tegoroczne rocznicowe obchody wpisał się III Marsz dla Życia i Rodziny

W tegoroczne rocznicowe obchody wpisał się III Marsz dla Życia i Rodziny

W Gorzowie odbyły się uroczystości z okazji 25. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II.

Obchody rozpoczęły się 5 czerwca od Mszy św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. – Stajemy jako wspólnota Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego, aby tutaj, w tej gorzowskiej katedrze wyrazić wdzięczność za obecność przed 25 laty, dzisiaj już świętego Jana Pawła II. Ale przede wszystkim za jego wielkie świadectwo wiary, świadectwo modlitwy, świadectwo wielkiego, odważnego apostolatu, do którego też nas zachęcał, ogarniając rzesze mieszkańców naszej diecezji i gości zgromadzone na błoniach górczyńskich – mówił pasterz diecezji. – Było to dotknięcie łaski Bożej, dotknięcie Ducha Świętego, bo przez to słowo Duch Święty również nas przemieniał i to kim jesteśmy dzisiaj w ogromnej mierze zawdzięczamy jego niestrudzonej posłudze słowa i modlitwy – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas: życie biskupa polega na słuchaniu

2023-02-08 11:28

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

flickr.com/episkopatnews

Bp Adrian Galbas

Bp Adrian Galbas

Życie biskupa polega na słuchaniu – mówi arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas, uczestniczący w europejskim zgromadzeniu synodalnym w Pradze. W rozmowie z KAI zwraca uwagę, że na tym spotkaniu wybrzmiewa wiele napięć, co znaczy, że nie jest ono teatralne.

KAI: Jak Ksiądz Arcybiskup ocenia dotychczasowy przebieg europejskiego zgromadzenia synodalnego w Pradze?

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję