Reklama

Niedziela Sandomierska

Janów Lubelski

Młodzi – Seniorom

To tytuł koncertu z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który dedykowany był Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Barka”.

Niedziela sandomierska 43/2024, str. III

[ TEMATY ]

Janów Lubelski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Młodzież doceniła seniorów budujących społeczność Janowa

Młodzież doceniła seniorów budujących społeczność Janowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odczytując tegoroczne hasło „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza postanowiła skierować swoją uwagę na osoby starsze, chore, przeżywające czas swojej starości w DPS Barka, doceniając ich życie i trud budowania społeczności Janowa. Dlatego oprócz koncertu młodzież przygotowała pamiątkowe laurki z życzeniami oraz słodki upominek dla każdego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Koncert odbył się w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury, podczas którego zaprezentowali się uczniowie działający w Grupie Artystycznej. Mieszkanka DPS Władysława Głowacka podzieliła się historią swojego pobytu w tym miejscu. Wystąpiła także Krystyna Łukasik z Janowskiego Klubu Seniora prezentując swoje możliwości wokalne w utworze Pielgrzym. Koncert odbył się w klimacie kawiarni, w której rozgrywa się akcja, zbliżając do siebie młodych i seniorów. W tygodniu po Niedzieli Papieskiej młodzież uda się do DPS Barka i osobiście przekaże mieszkańcom przygotowane podarunki. Dzięki nauczaniu św. Jana Pawła II młodzi mają okazję zmierzyć się z tajemnicą starości, choroby, cierpienia i przemijania, co pozwoli im z większą świadomością przeżywać swoje młode życie. Nad przebiegiem wydarzeń związanych z Dniem Papieskim czuwali: s. Tomasza Agnieszka Jaroszkiewicz i ks. Tomasz Kopeć – katecheci w liceum i opiekunowie Grupy Artystycznej oraz Aleksandra Wieleba nauczyciel specjalista i opiekun Grypy Artystycznej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-22 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryjo, ja Twe dziecię

Niedziela sandomierska 23/2024, str. V

[ TEMATY ]

Janów Lubelski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Homilię do dzieci wygłosił ks. Łukasz Kołodziej

Homilię do dzieci wygłosił ks. Łukasz Kołodziej

Gromadzimy się w przededniu Dnia Matki, kiedy to dziękujemy naszym mamom za dar życia i wychowania. Dziś przybywacie do naszej duchowej Matki, Maryi, która jak każda mama troszczy się o nas i opiekuje się nami – powiedział ks. Tomasz Lis.

Maryjo, ja Twe dziecię” – to hasło tegorocznego diecezjalnego spotkania dzieci komunijnych w janowskim sanktuarium, w którym ponad 500 dzieci dziękowało za dar pierwszej komunii świętej.
CZYTAJ DALEJ

Papież do premiera Izraela: najwyższą cenę płacą w tej wojnie dzieci, osoby starsze i chore

2025-07-18 15:04

[ TEMATY ]

Izrael

Papież Leon XIV

Vatican Media

Benjamin Netanyahu zadzwonił dziś rano do Leona XIV, dzień po izraelskim ataku na parafię Świętej Rodziny w Gazie. Papież ponownie wyraził swoją troskę w związku z „dramatyczną sytuacją humanitarną” w Strefie Gazy, a także podkreślił pilną potrzebę ochrony miejsc kultu oraz wszystkich mieszkańców Palestyny i Izraela.

Rano Ojciec Święty Leon XIV odebrał w swojej rezydencji w Castel Gandolfo telefon od Benjamina Netanjahu, premiera Izraela, po wczorajszym ataku zbrojnym armii izraelskiej, który uderzył w kościół Świętej Rodziny w Gazie, zabijając trzy osoby i raniąc kilka innych, w tym niektóre ciężko.
CZYTAJ DALEJ

Pokolenie Z przełamuje samotność – rusza letnia Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja!

2025-07-18 16:32

[ TEMATY ]

Fundacja świętego Mikołaja

Pelplin

Akademia Liderów 2025

Fundacja Świętego Mikołaja

Już za kilka dni, 31 wyjątkowych młodych liderów z całej Polski spotka się w w Collegium Marianum w Pelplinie, by rozpocząć intensywną, 10-dniową szkołę letnią w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Motywem przewodnim tegorocznej Akademii jest przeciwdziałanie samotności młodych ludzi poprzez budowanie autentycznych relacji i wspólne działanie na rzecz innych.

Jak pokazują najnowsze badania, aż 65% przedstawicieli pokolenia Z w Polsce doświadcza samotności, z czego 32% – często (MindGenic AI #Nigdywięcejsamotności, 2023). Mimo wielogodzinnej obecności w świecie wirtualnym, mediach społecznościowych i komunikatorach, młodym ludziom brakuje realnych, bliskich więzi. Akademia Liderów to miejsce, w którym te relacje są budowane od podstaw – podczas wspólnej pracy nad autorskimi projektami społecznymi, rozmów, warsztatów i spotkań z inspirującymi ekspertami.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję