Reklama

Niedziela Świdnicka

Pogrzeb taty księdza

Z wiarą życia wiecznego, odszedł do Pana w nadziei zmartwychwstania Ryszard Kopczyński, tato księdza Łukasza Kopczyńskiego.

[ TEMATY ]

Nowa Ruda

ks. Łukasz Kopczyński

Stanisław Bałabuch

Kondukt żałobny prowadzony przez kolegów kursowych ks. Łukasza Kopczyńskiego

Kondukt żałobny prowadzony przez kolegów kursowych ks. Łukasza Kopczyńskiego

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w miejscowym kościele pw. św. Mikołaja. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Bałabuch. - Śmierć jest częścią ludzkiej egzystencji. To droga do nowego życia w królestwie Bożym, ale na tej drodze ważne jest, jak przebiegało nasze ziemskie życie. Na ile w tym życiu jest dobra, wiary, miłości do Boga i do drugiego człowieka - mówił biskup pomocniczy.

Stanisław Bałabuch

Pogrzeb taty księdza

Pogrzeb taty księdza

Ziemskie życie zmarłego Ryszarda Kopczyńskiego rozpoczęło się 72 lata temu w Nowej Rudzie. Całe życie był związany z tym miastem. W 1979 r. zawarł sakramentalny związek małżeński z Haliną z domu Pogoda. W tym związku małżeńskim przyszło na świat dwóch synów. Jeden z nich Łukasz został kapłanem.

Stanisław Bałabuch

Pogrzeb Taty księdza

Pogrzeb Taty księdza

Rodzice bardzo się cieszyli tym powołaniem. Śp. Ryszard był człowiekiem ciężkiej pracy; pracował głównie jako górnik. Przez ostatnich kilka lat zmagał się z ciężką chorobą nowotworową. Przed śmiercią przyjął sakramenty święte. Zmarł w niedzielę 23 sierpnia. - Dziś sprawujemy Mszę św. pogrzebową za zmarłego Ryszarda i w ten sposób wyrażamy naszą wiarę w życie wieczne, wiarę w zmartwychwstanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie – podkreślił bp Adam.

Stanisław Bałabuch

Pogrzeb taty księdza

Pogrzeb taty księdza

W ostatniej drodze śp. Jerzego Kopczyńskiego licznie uczestniczyli kapłani, przyjaciele i koledzy kursowi ks. Łukasza.

Stanisław Bałabuch

Pogrzeb taty księdza

Pogrzeb taty księdza
2020-08-26 23:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielawa. Rekolekcje z błogosławionymi

[ TEMATY ]

rekolekcje

relikwie

Bielawa

ks. Łukasz Kopczyński

ks. Kamil Pawlik

Parafia Wniebowzięcia NMP w Bielawie

Rekolekcje zakończyły się wprowadzeniem do miejscowego kościoła relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Rekolekcje zakończyły się wprowadzeniem do miejscowego kościoła relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Rekolekcje adwentowe w jednej z największych parafii w diecezji świdnickiej poprowadziło dwóch byłych wikariuszy. Tematyka rozważań i czas duchowych ćwiczeń nie były przypadkowe.

- Był człowiekiem z krwi i kości, zupełnie zwyczajnym. Szary uczeń, ministrant, kleryk, ksiądz, przeciętnie zdolny. Nie urodził się święty miał swoje słabości. Jego postać może być zachętą dla wszystkich średnich i przeciętnych, którzy myślą, że świętość jest tylko dla wielkich i wybranych – mówił o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, ks. Łukasz Kopczyński, student lubelskiego KUL-u, który wraz z ks. Kamilem Pawlikiem, studentem z Rzymu, poprowadzili adwentowe rozważania w parafii Wniebowzięcia NMP.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Wartościowe ferie z Salezem

2023-01-31 17:45

Archiwum Oratorium Arka

Salezjańskie półkolonie to wartościowy i radosny czas

Salezjańskie półkolonie to wartościowy i radosny czas

Dziś wspomnienie św. Jana Bosco, który gromadził wokół siebie setki młodych ludzi i pomagał im zbliżyć się do Boga. Jego charyzmat pielęgnują dalej księża salezjanie. We Wrocławiu przygotowali ciekawą propozycję na czas zbliżających się ferii.

Na zimowe półkolonie, związane tematycznie z filmem „Kraina lodu”, zapraszają wrocławscy salezjanie. Od 13 do 17 lutego zapewniają dzieciom atrakcyjne zajęcia sportowe, taneczne, gry, warsztaty, a wszystko w duchu św. ks. Bosko. – Każde półkolonie mają dla nas również aspekt formacyjny – nie tylko zabawa, ale też wartościowe treści, formacja. Dzieci budują swój świat poprzez to, co otrzymują z zewnątrz, poprzez treści, które odbierają. Do filmu przygotowany został konspekt, na nim jest też oparta praca w grupach, zadania, zabawy. Staramy się, żeby podczas ferii oprócz odpoczynku dzieciaki mogły popracować nad sobą, zastanowić się nad pewnymi wartościami – tłumaczy salezjanin ks. Bartosz Mikuła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję