Reklama

Niedziela Świdnicka

Bolków. Spektakularny element budowy

Od ponad roku pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą trwają prace budowlane związane z drążeniem dwóch tuneli drogowych.

[ TEMATY ]

budowa

Bolków

S3

ks. Wiesław Pisarski

parafia Bolków

444 dni trwało drążenie dwóch tuneli na trasie S3. Na zdjęciu ks. kan. Wiesław Pisarski

444 dni trwało drążenie dwóch tuneli na trasie S3. Na zdjęciu ks. kan. Wiesław Pisarski

Pierwszy (TS-26) ma długość około 2300 metrów, a drugi (TS-32) około 320 metrów. Drążenie obu naw dłuższego z nich właśnie dobiegło końca. Na odcinku pomiędzy węzłami Bolków i Kamienna Góra Północ zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa S3 o długości ok. 16 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Powstają tu również dwa dwunawowe tunele drogowe. Drążenie tunelu od strony portalu południowego rozpoczęło się w grudniu 2020 roku, natomiast od strony północnej przystąpiono do prac drążeniowych w marcu 2021 roku.

Kolejnym etap prac będzie dotyczył zabezpieczenia wyrobiska górniczego, a następne prowadzone będą roboty związane z realizacją obudowy ostatecznej.

Z wykopu wywieziono 223 tys. m3 materiału skalnego, co w przeliczeniu stanowi pojemność 744 basenów olimpijskich.

Przypomnijmy, że o pomyślność prac jak i o bezpieczne prowadzenie robót budowlanych modlił się bolkowski dziekan ks. kan. Wiesław Pisarski, który uroczyście poświęcił prac budowy 5 grudnia 2020 roku. Umowna wartość drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki szacuje się na prawie 2,5 mld zł.

2022-03-10 10:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bolków. Festiwal Miodu - znakomitą promocją pszczelarstwa

[ TEMATY ]

Bolków

ks. Wiesław Pisarski

festiwal miodu

ks. Mirosław Benedyk

Podczas Mszy św. członkowie związków i kół pszczelarskich reprezentowani byli przez poczty sztandarowe

Podczas Mszy św. członkowie związków i kół pszczelarskich reprezentowani byli przez poczty sztandarowe

Bolkowski Festiwal Miodu to nie tylko święto pszczelarzy, ale także znakomita promocja pszczelarstwa i doskonała przestrzeń do spotkań, dialogu i dobrej zabawy.

Święto miodu i produktu regionalnego w Bolkowie cieszy się dużym zainteresowaniem i renomą już od 15 lat. W ostatnim czasie stało się też integralną częścią Dni Miasta i jest radością mieszkańców całej gminy. Dwudniowa impreza plenerowa 10 i 11 września zgromadziła wielu sympatyków pysznego miodu i wszelkich wyrobów z nim związanych, a także producentów, pszczelarzy i bartników. - W naszym mieście mamy bardzo dużą firmę o marce nie tylko polskiej, ale i europejskiej zajmującą się produkcją sprzętu pszczelarskiego. Stąd też w gminie i okolicach mamy wielu producentów miodu. Jest to wielki powód do dumy i śmiało można powiedzieć, że jesteśmy regionalną stolicą miodu i pszczelarstwa – mówił Grzegorz Kucab – burmistrz Bolkowa.

CZYTAJ DALEJ

Więcej wolności dzięki ustawie deregulacyjnej

2023-01-27 12:44

Materiały prasowe

Sejm przejął projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych, nad którym pracowała sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji. - To projekt, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom społecznym - mówi poseł dr Bartłomiej Wróblewski, przewodniczący komisji.

Eliminowanie zbędnych obciążeń prawnych skutkuje zwiększaniem zaufania obywateli do Państwa i stanowionego przez nie prawa i podnosi poziom kultury prawnej społeczeństwa. - Dbanie o zachowanie prawa każdego człowieka do wolności – które, jak czytamy w Preambule do Konstytucji RP – jest jedną z niewzruszonych zasad Rzeczypospolitej Polskiej, przyświecało Komisji przy opracowywaniu projektu tej ustawy. Wolność człowieka może być ograniczana tylko wtedy, gdy jest to konieczne i dlatego komisja starała się znaleźć takie regulacje prawne, które w wolność tę ingerowały zbyt mocno – powiedział w sejmie poseł Bartłomiej Wróblewski.

CZYTAJ DALEJ

Papież do zwierzchników religijnych z Ukrainy: „Jestem blisko was i stale modlę się za Ukrainę”

2023-01-27 19:44

[ TEMATY ]

papież

Ukraina

religie

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Jestem blisko was i modlę się za was – zapewnił Franciszek delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR), którą przyjął na audiencji 25 stycznia w bocznej salce Auli Pawła VI w Watykanie. Papież najpierw wręczył swym gościom tekst przygotowanego wcześniej orędzia, a następnie wygłosił do nich zaimprowizowane przemówienie.

Oto jego treść:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję