Reklama

Niedziela Świdnicka

Kłodzko. Ks. kan. Stanisław Kasztelan nowym przewodnikiem

Nowym proboszczem par. Podwyższenia Krzyża Świętego został ks. kan. Stanisław Kasztelan. Uroczystej instalacji kapłana dokonał bp Adam Bałabuch.

[ TEMATY ]

Kłodzko

bp Adam Bałabuch

ks. Stanisław Kasztelan

Stanisław Bałabuch

Ks. Stanisław Kasztelan wcześniej był proboszczem w Srebrnej Górze i Nowej - Rudzie Drogosławiu

Ks. Stanisław Kasztelan wcześniej był proboszczem w Srebrnej Górze i Nowej - Rudzie Drogosławiu

W uroczystości licznie udział wzięli parafianie oraz kapłani z dekanatu. Przewodniczący liturgii biskup pomocniczy w wygłoszonym słowie Bożym nawiązał do tytułu kościoła, przypominając, że krzyż jest drabiną do nieba, porównując go do solidnych kamiennych mostów nad rzekami. Homileta podkreślił, że aby dotrzeć do wiernych z Dobrą Nowiną trzeba wielu robotników na Pańskim żniwie, a w parafii tym, który zasiewa słowo Boże w serca ludzkie i prowadzi wiernych do nieba jest przede wszystkim proboszcz.

– Dziś dziękujemy za wieloletnią posługę w tej parafii ks. kan. Julianowi Rafałce, który został proboszczem w Nowej Rudzie Drogosławiu, a decyzją biskupa świdnickiego serdecznie witamy na urzędzie proboszcza ks. kan. Stanisława Kasztelana – mówił 3 lipca bp Bałabuch, przypominając jakiego przewodnika duchowego potrzebują wierni. - Dziś potrzeba przewodników rozkochanych w Chrystusie i promieniujących Jego świętością. Kapłanów, którzy z gorliwością i żywą wiarą głoszą słowo Boże i sprawują sakramenty dla naszego uświęcenia – akcentował, dodając, że kapłani nie zawsze dorastają do tej misji, dlatego potrzebują modlitewnego wsparcia swoich parafian.

- Należy też pamiętać, że ks. proboszcz jest tą osobą w parafii, która każdego dnia na nowo uświęca ją poprzez sprawowanie Eucharystii, jak też każdego dnia ogarnia swoich wiernych modlitwą, biorąc do ręki brewiarz – przypomniał.

2022-07-03 13:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bardo. Odpust według dawnej tradycji

[ TEMATY ]

Bardo

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Wieczorna procesja różańcowa, szlakiem maryjnych dróżek, w obecności cudownej figury Strażniczki Wiary

Wieczorna procesja różańcowa, szlakiem maryjnych dróżek, w obecności cudownej figury Strażniczki Wiary

Odpust w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie, od ponad pół wieku redemptoryści obchodzą wg starego kalendarza liturgicznego, kiedy to Nawiedzenie NMP przypadało 2 lipca.

Tradycja jest rzeczą świętą, więc choć reforma kalendarzowa wyznaczyła nowy czas świętowania Nawiedzenia Elżbiety przez Maryję (31 maja), takie bowiem wezwanie nosi bardzkie sanktuarium, to główny maryjny, odpust w jednym najstarszych sanktuariów w Polsce obchodzony jest i tak w lipcu i to niezwykle uroczyście.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zawierzył Matce Bożej swą podróż do Afryki

2023-01-30 17:36

[ TEMATY ]

Franciszek w Afryce

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

W dniach 31 stycznia - 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję