Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Międzynarodowa konferencja chorałowa Ad Fontes Cathedralis Cracoviensis

    Międzynarodowa konferencja chorałowa „Ad Fontes Cathedralis Cracoviensis” odbędzie się w dniach 7-8 października 2022 r w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

[ TEMATY ]

koncerty

plakat organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Jak informuje Wiktor Mrzygłód, prezes Fundacji Chronić Dobro przy opactwie tynieckim, to już druga edycja z cyklu „Ad fontes". Poprzednio skupiano się na muzyce i liturgii utrwalonych w Sakramentarzu Tynieckim. Obecnie przedmiotem badań stał się Mszał z XIV wieku (Missale Plenarium AKKK Ms 3) przechowywany w katedrze wawelskiej.

    Udział w konferencji zapowiedzieli zarówno polscy, jak i zagraniczni prelegenci. Będą dyskutować na temat muzyki, liturgii, zdobień kodeksu i historii katedry wawelskiej. Odbędą się także koncerty muzyki chorałowej, w tym wykonania sekwencji z czternastowiecznego mszału. Patronat nad wydarzeniem sprawuje m.in. Papieski Instytut Liturgiczny św. Anzelma w Rzymie oraz metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

    Organizatorzy podkreślają, że wstęp na całość wydarzenia jest bezpłatny, a studentom oferują udokumentowanie ich udziału w konferencji.

Na stronie: Zobacz szczegółowy program konferencji oraz link do transmisji.

2022-09-20 22:38

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Debiuty 2019 - zgłoszenia do konkursu tylko do 30 marca

[ TEMATY ]

muzyka

koncerty

Fundacja „Chrześcijańskie Granie”

"Po raz dziewiąty w listopadzie ramach festiwalu Chrześcijańskie Granie odbędzie się Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy. Dlatego już dzisiaj szukamy nowych i dobrych wykonawców, którzy będą miały szansę stać się Debiutem. Tylko do 30 marca 2019 roku przyjmujemy zgłoszenia od zespołów i wykonawców chętnych do udziału w konkursie." - informują organizatorzy festiwalu.

„Chętnych wykonawców prosimy o maila na adres: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl wraz ze zgłoszeniem (załączniki mogą mieć max. 20 mb). Spośród zgłoszonych zespołów zostaną wyłonione te, które wezmą udział w plebiscycie Wyłoni on zespół, który weźmie udział w Koncercie Debiuty 2019. Dwa pozostałe zostaną wybrane poprzez fundację „Chrześcijańskie Granie” oraz Listę z Mocą”- mówi Michał Guzek, prezes fundacji „Chrześcijańskie Granie”.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Jedno "TAK"! potrafi zmienić wszystko

2024-02-28 20:59

[ TEMATY ]

modlitwa

świadectwo

#NiezbędnikWielkopostny2024

Adobe Stock

Jak wybierać, kiedy nie wiemy, dokąd iść? Dwie drogi, trzy, cztery? Która z nich będzie dobra? Jak wybiera mama zasłuchana w Boże Słowo?Zapraszamy do wędrówki z Moniką Górską”, autorką książki “Zaufaj i puść”, reżyserem, nauczycielką storytellingu i mamą Tymoteusza.

W każdy wielkopostny czwartek zapraszamy do wielkiej modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie.

CZYTAJ DALEJ

Za nami etap diecezjalny

2024-03-01 11:14

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Rzepin

św. Maksymilian

olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie

materiały uczestników

Uczniowie z Rzepina kolejny raz wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie

Uczniowie z Rzepina kolejny raz wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie

29 lutego w parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze odbył się diecezjalny etap XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Wzięli w niej udział m.in. uczniowie z Rzepina.

Finał diecezjalny poprzedził etap szkolny – osobny dla szkół podstawowych i średnich. W finale pisemnym zawodnicy odpowiadali na pytania otwarte i zamknięte. Oprócz pytań o życie św. Maksymiliana pojawiły się też pytania z treści Dziejów Apostolskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję