Reklama

Niedziela Małopolska

Muszyna

Modlitwa w ciszy przyrody

    Parafialna Droga Krzyżowa, to pierwsza lokalna wielkopostna inicjatywa na szlaku, w drodze, podążająca pobliskimi górskimi dróżkami parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie.

2023-03-16 15:12

archiwum parafii

Grupa pielgrzymów wyruszyła na Drogę Krzyżową w przestrzeni pięknej przyrody

Grupa pielgrzymów wyruszyła na Drogę Krzyżową w przestrzeni pięknej przyrody

    To Droga Krzyżowa niemierząca się trudem z Ekstremalną Drogą Krzyżową, ale dająca szansę na modlitwę wyruszającą w świat, ku przestrzeni, by w ciszy przyrody usłyszeć szept Bożej miłości, dotknąć ran Jezusa. Niedziela 12 marca nie poskąpiła słońca i delikatnej mroźnej surowości.

    Droga modlitwy śladami Chrystusowej męki rozpoczęła się udziałem w porannej Mszy świętej, po której uroczystego błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii ks. prałat Franciszek Niemiec. - Oby fascynacja pięknem przyrody nie przysłoniła Wam prawdziwego celu wędrówki - zwrócił się z serdecznością do 54. osobowej grupy pielgrzymów, wśród których były dzieci, młodzież, dorośli. Rodzinnie, koleżeńsko, samotnie. Wszyscy z intencjami skrywanymi tylko dla siebie lub tymi, o które prosi parafia, Polska, świat. Serca blisko św. Jana Pawła II jednoczyły się w pamiętaniu i modlitwie. Trwamy wiernie i niezłomnie przy Jego świętości i dobroci.

    Wyżynny, blisko 16. kilometrowy szlak prowadził urokliwymi miejscami i drogami. Wyrozumiała uroda świata bladła na sam moment rozważań przy kolejnych stacjach, by nie rozpraszać myśli i pozwolić zagłębić się prawdziwie w chwile męki i cierpienia Chrystusa. Cisza. I czas by powstać z kolan, by ruszyć do kolejnego miejsca wielkopostnej modlitwy. Nie sposób nie dostrzegać pierwszych roślinek wydobywających się spod śniegu i nie słyszeć radosnego pogwaru ptaków. To całe piękno serca pielgrzymów przemieniają w nadzieję Zmartwychwstania, na które wszyscy oczekujemy. Ale po drodze jeszcze upadki, łzy Matki, pocieszenie, opluwanie i szydzenie… Kiedy ta śmierć, to wybawienie? Wszyscy wypatrują Szymona, tak jak w życiu… Po blisko 6. godzinnym marszu czas na powrót do domostw, na osobiste, życiowe stacje. Powracają Weroniki, Cyrenejczyki. Czy wytrwają?

    Serdeczne podziękowania płyną do p. A. Cisowskiego i p. T. Małka za wcielenie w życie tego niecodziennego pomysłu. Za przygotowanie trasy i miejsc, za ciche apostołowanie oraz do p. K. Cisowskiej za wspieranie ducha modlitwy głębokimi rozważaniami „modlitwy w drodze”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"ŚWIĘTY" - film o ks. Dolindo Ruotolo

2023-03-24 21:30

[ TEMATY ]

Wielki Post

o. Dolindo

#NiezbędnikWielkopostny

Archiwum rodzinne o. Dolindo

Życie ks. Dolindo było świadectwem wielkiego zaufania Bogu

Życie ks. Dolindo było świadectwem wielkiego zaufania Bogu

Zapraszamy Was do przeżycia duchowej przygody z ks. Dolindo, przygody, która może odmienić życie. Wielki Post to idealny czas, aby zainspirować się życiem wielkich kapłanów, którzy całe swoje życie poświęcili Jezusowi.

Historia ks. Dolindo, to jedna z najbardziej wstrząsających opowieści o ludzkim życiu. Maltretowany przez ojca, głodzony, niezrozumiany, fałszywie oskarżany. Zdradzony przez najbliższe córki duchowe, klęka przed nimi prosząc o wybaczenie. Ma dar widzenia w ludzkich sercach i duszach, słyszy głos Jezusa, rozmawia z Matką Bożą. Po jego kazaniach nawracają się tysiące osób, nawet mafiozi.

CZYTAJ DALEJ

Kogo dzisiaj gorszy krzyż?

2023-03-28 20:31

[ TEMATY ]

krzyż

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Adobe Stock

Kogo krzyż kłuje w oczy, irytuje, prowokuje, zmusza do dyskusji, bywa, że dzieli? A może nikogo już nie gorszy? Jego obecność jest obojętna?...

Zgorszenie krzyżem? Dzisiaj? W Europie albo w Polsce? Nie żartuj! Naprawdę chcecie o tym pisać? Czemu sądzicie, że ludzi to zainteresuje? - usłyszałam serię pytań od pierwszego, którego zapytałam o krzyż w jego życiu. - Powiem szczerze, nigdy o tym nie myślałem. Tak, jestem katolikiem, ale co z tego... Pytałam dalej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Mała Droga Krzyżowa na Przemysłowej

2023-03-28 19:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Muzeum Dzieci Polskich

W najbliższy piątek odbędzie się Mała Droga Krzyżowa w intencji byłych więźniów obozu na Przemysłowej. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję