Reklama

Archiwum

Niedziela 28/2015

Spis treści

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela małopolska

Czas wzajemnego ubogacania
Maria Fortuna-Sudor

Po raz kolejny parafia pw. św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, Rada Dzielnicy XIII i DK Podgórze zorganizowały „Letnie Podgórskie Koncerty”.

Czas wzajemnego ubogacania
By poznać „Atmę”
Maria Fortuna-Sudor

Czytelnikom, których tegoroczne wakacyjne szlaki zawiodą do Zakopanego, polecam odwiedzenie „Atmy” (przy ul. Kasprusie 19), gdzie mieści się Muzeum Karola Szymanowskiego – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

By poznać „Atmę”
Jedyna taka Korona Ziemi
Fryderyk Warta

W Zawoi od kilku miesięcy czynne jest Centrum Górskie „Korona Ziemi”. Wewnątrz pawilonów o powierzchni 1300 m2 znajdują się dziesiątki eksponatów, fotografii i dokumentów obrazujących najwspanialsze osiągnięcia polskich alpinistów i himalaistów.

Jedyna taka Korona Ziemi
Biblijne sacrum z Norwegii
Małgorzata Cichoń

W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie (ul. Kanonicza 19-21) do 30 sierpnia prezentowany jest Cykl Biblijny norweskiego malarza Håkona Gullvåga.

Biblijne sacrum z Norwegii
„All inclusive”... dla duszy
Małgorzata Cichoń

Pan Bóg wypełnił to, co obiecał: „Ty głoś moją Miłość, a ja zajmę się Tobą!” – mówi Magda z Krakowa, która w tym roku po raz czwarty wyjeżdża na Ewangelizację Nadmorską.

„All inclusive”... dla duszy
Głębia pustyni
Łukasz Kaczyński

Dwustronny krucyfiks tyniecki z malowidłami prof. Jerzego Nowosielskiego oraz XVI-wieczna rzeźba Michała Archanioła – to tylko niektóre, często niedostępne na co dzień, elementy ekspozycji pt.: „Gdzie bije serce pustyni? Symbolika i historia”. Wystawa jest otwarta dla zwiedzających w Muzeum Opactwa w Tyńcu.

Głębia pustyni

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Kapłański dzień skupienia w Siekierkach
Ks. Robert Gołębiowski

Ojciec Święty Franciszek wielokrotnie nawiązywał w swoich homiliach i wystąpieniach do fundamentów życia kapłańskiego. Wskazywał na charyzmat posługi, ubóstwo, rozmodlenie w Duchu Świętym czy służbę wobec ubogich i cierpiących.

Kapłański dzień skupienia w Siekierkach
Woda jest początkiem wszystkich rzeczy
Malwina Markiewicz

21 czerwca 2015 r. mieszkańcy gminy Cedynia oraz turyści spotkali się nad Odrą, w najdalej na zachód wysuniętym geograficznie punkcie Polski (pomiędzy Osinowem Dolnym a Starym Kostrzynkiem), by celebrować poświęcenie nurtów rzeki.

Woda jest początkiem wszystkich rzeczy
Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie
Ks. Marcin Miczkuła

„Krzyże w życiu pełnią rolę jak krzyżyki w muzyce: podwyższają” – tak mawiał kompozytor Ludwig van Beethoven. Krzyż zbliża nas ku Bogu, a szczególny czas trwania przy Krzyżu przeżywali w dniach 19-26 czerwca 2015 r. mieszkańcy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie
Jestem narzędziem w rękach Boga (2)
Wspomnienia zebrała Joanna Ścigała, Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

W tym roku mija 28. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie. Ojciec Święty odwiedził miasto podczas trzeciej pielgrzymki do Polski 11 czerwca 1987 r. W przygotowaniu szczecińskiej części pielgrzymki brał udział obecny proboszcz parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Lubinie ks. kan. Waldemar Michałowski.

Jestem narzędziem w rękach Boga (2)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję